ОШ "ВУК КАРАЏИЋ"
 
   
   

УПИС У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

 
   
 
 
 

 

Користан линк о београдским средњим школама: 

srednjeskole.edukacija.rs/drzavne-srednje-skole/beograd

 

Kalendar upisa u srednje škole 2016/2017

  • do 15.05.2016.
    Unos opštih podataka i ocena 6. i 7. razreda
  • 20-23.05.2016. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika za polaganje prijemnog ispita
  • 20. i 23.05.2016. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje vanrednih učenika starijih od 17 godina za polaganje prijemnog ispita
  • 28.05-12.06.2016.
    Polaganje prijemnog ispita u srednjim školama u kojima se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku
  • 02-04.06.2016.
    Prijemni ispiti u muzičkim i baletskim školama
  • 03-05.06.2016. (od 9 do 14 časova i od 14 do 17 časova)
    Prijemni ispiti u umetničkim školama likovne oblasti
  • 04.06.2016. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispiti u Matematičkoj gimnaziji i matematičkim odeljenjima
  • 05.06.2016. (od 10 do 12 časova – ispit iz matematike; od 14 do 16 časova ispit iz fizike)
    Prijemni ispit za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku (matematika/fizika) i prijemni ispit za obdarene učenike u računarskoj gimnaziji (matematika)
  • 04. i 05.06.2016. (od 10 do 12 časova)
    Prijemni ispit u filološkim gimnazijama i filološkim odeljenjima
  • 04. i 05.06.2016. (od 9 do 14 časova)
    Prijavljivanje učenika i podnošenje sportske dokumentacije u Sportskoj gimnaziji
  • 30.05-10.06.2016.
    Prijavljivanje u školskim upravama, vanrednih učenika starijih od 17 godina za upis u srednju školu
  • 08.06.2016. (do 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u matematičkim i filološkim odeljenjima, odeljenjima za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku i odeljenjima za obdarene učenike u računarskoj gimnaziji
  • 09.06.2016. (do 8 časova)
    Preliminarni rezultati prijemnog ispita u umetničkim i muzičkim školama
  • 09.06.2016. (od 8 do 16 časova)
    Podnošenje i rešavanje eventualnih žalbi učenika na rezultate prijemnog ispita
  • 10.06.2016. (do 12 časova)
    Konačni rezultati prijemnih ispita
  • 15.06.2016. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz srpskog (maternjeg) jezika
  • 16.06.2016. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – test iz matematike
  • 17.06.2016. (od 9 do 11 časova)
    Završni ispit – kombinovani test
  • 19.06.2016. (do 8 časova)
    Preliminarni rezultati završnog ispita na nivou škole
  • 20.06.2016. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u osnovnim školama
  • 21.06.2016. (od 8 do 16 časova)
    Prijem i rešavanje žalbi učenika na rezultate završnog ispita u okružnim upisnim komisijama
  • 24.06.2016. (do 8 časova)
    Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
  • 24.06.2016. (do 16 časova)
    Upis u muzičke i baletske škole
  • 25. i 26.06.2016. (od 8 do 15 časova)
    Popunjavanje i predaja liste žalja u osnovnoj školi i unos u bazu podataka
  • 30.06.2016. (od 8 časova)
    Provera liste želja od strane učenika u osnovnim školama
  • 30.06.2016. (od 8 do 15 časova)
    Prijem žalbi na izražene želje i unošenje ispravki
  • 01.07.2016. (do 12 časova)
    Objavljivanje zvanične liste želja učenika, provera liste želja na zvaničnom i tehničkom sajtu
  • 04.07.2016. (od 8 časova)
    Objavljivanje zvaničnih rezultata raspodele po školama i obrazovnim profilima u osnovnim i srednjim školama
  • 04.07.2016. (do 20 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta za upis u drugom krugu
  • 05. i 06.07.2016.
    Upis učenika u srednje škole – prvi upisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)
  • 05.07.2016. (od 8 do 15 časova)
    Predaja popunjene liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima – drugi upisni krug
  • 08.07.2016. (do 8 časova)
    Objavljivanje preostalih slobodnih mesta posle drugog upisnog kruga
  • 08.07.2016. (do 8 časova)
    Objavljivanje konačnog rasporeda učenika po školama u drugom upisnom krugu
  • 08.07.2016. (od 8 do 15 časova)
    Upis učenika u srednje škole – drugi uspisni krug (osim za upis u muzičke i baletske škole)

Polaganje male mature

  • Srpski jezik
    15.06.2016. ponedeljak, srpski/maternji jezik, od 9:00-11:00 časova
  • Matematika
    16.06.2016. utorak, matematika, od 9:00-11:00 časova
  • Kombinovani test
    17.06.2016. sreda, kombinovani test, od 9:00-11:00 časova
  • Preliminarni rezultati završnog ispita
    19.06.2016. nedelja, preliminarni rezultati završnog ispita objavljuju se u osnovnim školama od 8:00 časova
  • Prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika
    20.06.2016. ponedeljak, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika na preliminarne rezultate završnog ispita, od 08:00 do 16:00 časova u osnovnim školama
    21.06.2016. ponedeljak, prijem žalbi i rešavanje po žalbama učenika u okružnim komisijama, od 08:00 do 16:00 časova
  • Objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita
    24.06.2016. četvrtak, objavljivanje konačnih rezultata završnog ispita do 8:00 časova
  • Popunjavanje i predaja liste želja u osnovnim školama:
    25. i 26.06.2016. od 08:00 do 15:00 časova
  • Konačan raspored po školama i obrazovnim profilima:
    04.07.2016. nedelja, od 8:00 časova
  • Upis učenika u srednje škole
    05. i 06.07.2016. upis učenika u srednje škole

Redosled kandidata utvrđuje se na osnovu:

  • Opšteg uspeha od VI do VIII razreda (70 bodova)
  • Uspeha na završnom ispitu (bodova: 10 srpski (maternji) jezik + 10 matematika + 10 kombinovani test)



 

 

 
 
   
 
Copyright© 2012
design by Normareclamare